Brněnská 700/25, 500 06 Hradec Králové, telefon : 495 710 308

Poškozená kůže na nose od rýmy.


Odřený nos.
Je kůže podrážděná otíráním nosu při rýmě. Prevence odření nosu při rýmě je používání kvalitních nejlépe třívrstvých kapesníků. Měly by být měkké, případně s balzámem nebo s měsíčkovým olejem.

Jak postupovat při odřeném nose.
Pokud dojde k odření nosu, platí většinou totéž jako při prevenci. Mazat často nos a uvolňovat. Obecně se doporučují mastné krémy, oleje a pomády, které pomáhají obnovovat pokožku. Promazávat včetně okolí, například měsíčkovou nebo rakytníkovou mastí, přípravky z konopí, produkty s vysokým obsahem bambuckého másla.

Rakytníkové, třezalkové, měsíčkové, čajovníkové, kokosové, ale i olivové oleje promašťujte také v průběhu celého dne a také na noc. Pokožka se totiž obnovuje ještě několik dní po skončení rýmy, než se zcela uzdraví.

Na co si dát pozor.
Dbejte na kvalitu přípravků a vylučte zbytečnou chemii. Vůně a barvy mohou poškozenou pokožku ještě více podráždit. Nepoužívejte přípravky s obrušujícími složkami (peeling) ani přípravky s dezinfekčními a stahujícími vlastnostmi (čisticí pěny, mýdla, vody a podobně). Antibiotické masti nasaďte pouze po konzultaci s lékařem, neboť slouží k léčbě závažnějších stavů. 

 

:: Aktualizace 25.10.2015 © 12.09.2008 MUDr. Jitka Vinšová ::