Brněnská 700/25, 500 06 Hradec Králové, telefon : 495 710 308


HYGIENA RUKOU

 

Den hygieny rukou   ve dnech 4. a 5. května 2010
ve Fakultní nemocnici Hradec Králové Dermalux® Checkbox Multimedia


V této nemocnici proběhla úspěšná akce, která měla za úkol seznámit veřejnost, jak si správně dezinfikovat ruce.

Mnoho lidí tuto činnost velice podceňuje a hlavně bylo zdůrazněno, že při návštěvě rizikových prostor je vhodné si ruce předem a hlavně po návštěvě řádně umýt.

Zájemci si před testováním na přístroji Dermalux nejdříve nanesli na ruce dezinfekci, která obsahovala kontrastní látku. Potom si vložili svoje ruce do přístroje a na promítacím plátně si mohli za odborné asistence prohlédnout úspěšnost své hygieny.

Měli tam možnost vidět rozdíly mezi špatně dezinfikovanýma rukama (odborně – hygienická dezinfekce rukou) a správně ošetřenýma rukama. Totéž platí i pro základní mytí rukou mýdlem a vodou (odborně označováno jako mechanické mytí).

ZDE KLIKNĚTE Odborné asistentky také rozdávaly příručky vydané Ministerstvem zdravotnictví ČR v Praze,
s názvem "Rádce pacienta" (52 stran). Tuto publikaci si můžete stáhnout z této stránky kliknutím do loga PDF se zelenou šipkou.

Z obrázků, které se Vám objeví po kliknutí do modře podtrženého textu, jsou patrné velké rozdíly v prováděné hygieně rukou.

Na tomto obrázku si můžete podrobně prohlédnout správné mytí rukou.

Fotogalerie ZDE KLIKNĚTE
V této části si můžete prohlédnout několik fotografií z této zajímavé akce. Každým kliknutím do fotky se posunete na další z fotografii.
Kliknutím do ikony fotoaparátu se Vám spustí prezentace.

VIDEOUKÁZKA
Závěrem mám pro Vás ukázku v německém jazyce (stačí se dívat na tento zajímavý pořad) ze stránek »www.tivi.de«, kde se zabývají různými pokusy z běžného života, např. zde uvidíte záběr člověka při kýchnutí a další videoukázky  (asi 8 minut), kde lze názorně vidět vzdálenost kam až kýchneme při rýmě, jak vypadá používaná klávesnice u počítače, znečištěné ruce i po běžném umytí apod. To vše pomocí speciálních vysokorychlostních kamer a dalších moderních přístrojů.

 


 

 

:: Aktualizace 07.05.2010 © 12.09.2008 MUDr. Jitka Vinšová ::